تصویر ثابت

ویزای شینگن

ویزای شینگن – ( Schengen Visa )

ویزای شینگن یک سند رسمی است که کشورهای عضو تعهد نامه شینگن آن را تصویب نموده اند که به موجب این سند رسمی ساکنین یا افرادی که تابعیت کشورهای عضو این تعهد نامه هستند براحتی و با  داشتن ویزای شینگن می توانند آزادانه به 26 کشور سفر کنند. 22 کشور از توفقنامه شینگن بخشی از اتحادیه اروپا هستند و چهار کشور دیگر بخشی از انجمن تجارت آزاد اروپا محسوب می شوند. مهمترین دلیل کشورهای عضو تعهدنامه شینگن برای ایجاد این سند بدین دلیل بوده است که افراد آزادانه و بدون هیچ مشکل با داشتن یک ویزای شینگن بتوانند به بسیاری از کشورهای همجوار مسافرت نمایند. در این مطلب سعی شده است اطلاعاتی مفید درباره ویزای شینگن در اختیار شما بازدیدکنندگان محترم قرار داده شود در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

ویزای شینگن

کشورهای عضو شینگن

در زیر به 26 کشور عضو ویزای شینگن اشاره شده است:

-اتریش

-بلژیک

-جمهوری چک

-دانمارک

-استونی

-فنلاند

-فرانسه

-آلمان

-یونان

-مجارستان

-ایسلند

-ایتالیا

-لتونی

-لیتوانی

-لوکزامبورگ

-مالت

-هلند

-نروژ

-لهستان

-پرتغال

-اسلواکی

-اسلوونی

-اسپانیا

-سوئد

-سوئیس

-لیختن اشتاین

کشورهای ویزای شینگن

چه افرادی به ویزای شینگن احتیاج دارند؟

شهروندانی که عضو تعهد نامه شینگن نیستند به منظور ورود به منطقه شینگن می بایست درخواست ویزای شینگن بدهند البته برخی کشورهای وجود دارند که از این امر مستثنی بوده و احتیاج به درخواست ویزای شینگن نیستند. در زیر لیست کشورهایی که شهروندانشان برای ورود به منطقه شینگن احتیاج به ویزا دارند آورده شده است.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن

جهت مسافرت به یک یا بیشتر از کشورهای عضو شینگن باید به دنبال یک ویزای شینگن باشید و با مراجعه به سفارت کشور مورد نظر در زمان مشخص شده مدارک لازم را تحویل نمایید. تقریبا مدارک لازم جهت اخذ ویزای شینگن برای اکثر کشورهای عضو شینگن شبیه هم است در زیر به برخی از این مدارک اشاره شده است:

-فرم تکمیل شده درخواست ویزای شینگن از سفارت مربوطه

-اصل روادید ( گذرنامه) و کپی از صفحات آن

-ترجمه رسمی شناسنامه

-سند رسمی و مهر شده منابع مالی ( پرینت حساب بانکی با مانده ۵۰ میلیون تومان )

– اصل سند ملکی بنام متقاضی.

-سه قطعه عکس با ابعاد 6 در 4 که بصورت رنگی و پشت زمینه سفید باشد.

انواع ویزای شینگن

با توجه به نوع مسافرتی که به کشورهای عضو شینگن انجام می شود، انواع ویزای شینگن صادر می شود. انواع ویزای شینگن توسط سرکنسولگری یا سفارت کشور مربوطه انجام می شود. انواع ویزای شینگن عبارتند از:

ویزای شینگن رسمی:

ویزای شینگن رسمی مجوز ورود به کشورهای عضو شینگن از طریق حمل و نقل یا اقامت در خاک مورد نظر برای یک دوره زمانی مشخص که حداکثر 90 روز است. با توجه به هدف از سفر این ویزای شینگن شامل چهار دسته A  ، B و C و D است.

 

schengen visa

انواع ویزای شینگن

 

ویزای شینگن نوع A : ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاه های شینگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شینگن گردد.

ویزای شینگن نوع B : ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شینگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شینگن برساند.

ویزای شینگن نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد کشورهای عضو شینگن می شوند.

ویزای شینگن نوع D : ویزای بلند مدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شینگن وارد و از آن خارج شوند.

ویزای شینگن محدود منطقه ای:

این نوع ویزای شینگن تنها اجازه سفر به کشورهای خاصی که در ویزای شینگن شما مشخص شده است را می دهد. این ویزا به غیر از کشورهای مشخص شده، برای دیگر کشورهای عضو شینگن نامعتبر است و نمی توان از طریق این نوع ویزا مسافرت به دیگر کشورها انجام داد.

ویزای شینگن ملی:

ویزای شینگن ملی که دسته D نیز نامیده می شود به افرادی که جهت کار یا اقامت دائم می خواهد به کشورهای عضو شینگن مسافرت کنند داده می شود. ویزای شینگن ملی برای یک دوره معین داده می شود.

هزینه ویزای شینگن

هنگامی که جهت ویزای شینگن اقدام می نمایید برخی هزینه های اجباری وجود دارد که غیر قابل استرداد است و با توجه به نوع ویزا و سن متقاضی و برخی استثنائات هزینه های ویزای شینگن متفاوت خواهد بود. هزینه های روتین در ویزای شینگن عبارتند از:

-ویزای تزانزیت فرودگاه: 750 یورو

-ویزای اقامت کوتاه کمتر از 90 روز: 860 یورو

-ویزای اقامت طولانی بیشتر از 90 روز: 1460 یورو

جهت اطلاعات بیشتر از هزینه های ویزای شینگن با ما تماس بگیرید.

بیمه مسافرت ویزای شینگن

هر شخصی که قصد مسافرت یه یک کشور منطقه شینگن را دارد لازم است علاوه بر اخذ ویزای شینگن بر اساس تعاد روزهایی که مورد نیاز است بیمه مسافرتی خرید نماید. بیمه نامه می بایست برای کلیه کشورهای عضو شینگن معتبر باشد و تمام مدت زمان اقامت شخص را پوشش دهد.

تگ ها

درباره: مهدی احمدی

اولین سامانه رزرواسیون آنلاین بلیتهای پروازی داخلی و خارجی حتی فلای چیپ . ارائه کننده خدمات کاملا غیر حضوری مسافرتی و گردشگری داخلی و خارجی .

همچنین شاید اینها نیز مورد پسند شما باشند

0 دیدگاه در “ویزای شینگن”

پاسخ دهید

پشتیبانی